Mesaj gönder
Haberler
Ev > Haberler > Company news about Eski Çin binaları kapıyı açarken neden önce bir duvar görüyor?
Etkinlikler
Bize Ulaşın
86-379-63262958
Şimdi İletişime Geçin

Eski Çin binaları kapıyı açarken neden önce bir duvar görüyor?

2022-10-28

hakkında en son şirket haberleri Eski Çin binaları kapıyı açarken neden önce bir duvar görüyor?

Bazı eski yapılar kapıdan içeri girdiklerinde evi göremediler ama bir duvar buldular.Bu duvar ne işe yarardı?Geleneksel Çin mimarisinin önemli bir unsurudur - ekran duvarı.Antik çağda aydınlatma duvarı olarak da bilinen perde duvarı, geleneksel Çin mimarisinde görüşü engellemek için kullanılan bir duvardır.Ekran duvarı kapının içine veya dışına yerleştirilebilir.Birincisine iç elek duvarı, ikincisine ise dış elek duvarı denir.Bir figürün şekli, sekiz rakamı vb., genellikle tuğla, oturma yeri, gövde, üç parçanın üstü tarafından inşa edilir.

hakkında en son şirket haberleri Eski Çin binaları kapıyı açarken neden önce bir duvar görüyor?  0                   hakkında en son şirket haberleri Eski Çin binaları kapıyı açarken neden önce bir duvar görüyor?  1

Kapının içindeki perde duvar, insanların görüşünü engellemek, insanların avluyu kolayca görmelerine izin vermemek, bina içindeki gizliliği ve sessizliği korumak içindir.

 

Duvarın malzemesi:
Sırlı film duvarlar: Esas olarak imparatorluk saraylarında ve tapınaklarda kullanılan, en temsili Kuzey Denizi'ndeki Saray Müzesi ve Dokuz Ejderha Duvarı'dır.
Tuğla duvar: Çok sayıda Han halk mimarisi, Çin geleneksel duvarının en önemli şeklidir.Xumi bloklarından bazıları taştan oyulmuştur, ancak bunlar son derece nadirdir.
Taş perde duvar: Beihai Park'a taşınan perde duvar tamamen taştan oyulmuştur ve halk arasında nadiren görülür.
Ahşap paravan duvar: Ahşap malzemelerin uzun süreli rüzgara ve güneşe maruz kalmaya dayanması zor olduğundan, genellikle nadirdir.
Tuğla kiremit veya kerpiç gölge duvar: tuğla kiremit yapısı veya kerpiç yapısı, duvar gövdesi tamamen kenevir külü ile kaplanmıştır, düz yüzey rengi, bazıları da oyulmuş tuğla deseni veya metin.

hakkında en son şirket haberleri Eski Çin binaları kapıyı açarken neden önce bir duvar görüyor?  2                   hakkında en son şirket haberleri Eski Çin binaları kapıyı açarken neden önce bir duvar görüyor?  3

Ekran duvarı işlevi:
Pratik fonksiyon: Perde duvarı, rüzgar koruması ve sıcaklığın korunması rolünü oynar ve ayrıca mahremiyet korumasını kolaylaştırır ve dışarıdakilerin görüşünü engeller.Kapı açık olsa bile, dışarıdakiler evi göremez.
Feng Shui İşlevi: Feng Shui'de, ekran duvarı sadece "hayaletleri uzaklaştırmak", avluyu geniş ve derin yapmakla kalmaz, aynı zamanda hava akışını tamponlar, kötü ruhları engeller ve zenginlik ve mutluluğu korur.
Dekoratif işlev: Dış perde duvarı kapının momentumunu artırabilirken, iç perde duvarı uyumlu, sessiz ve sessiz bir ortam yaratır.Ekran duvarının zarif düzeni ve heykeli, avlunun dekorasyonunda ve güzelleştirilmesinde önemli bir rol oynamaktadır.

                  hakkında en son şirket haberleri Eski Çin binaları kapıyı açarken neden önce bir duvar görüyor?  4

hakkında en son şirket haberleri Eski Çin binaları kapıyı açarken neden önce bir duvar görüyor?  5

Sorgunuzu doğrudan bize gönderin

Gizlilik Politikası Çin İyi Kalite Çin kil çatı kiremitleri Tedarikçi. telif hakkı © 2022-2024 chineserooftile.com . Her hakkı saklıdır.