Mesaj gönder
Haberler
Ev > Haberler > Company news about Antik Çin neden ahşap binaları severdi?
Etkinlikler
Bize Ulaşın
86-379-63262958
Şimdi İletişime Geçin

Antik Çin neden ahşap binaları severdi?

2022-07-07

hakkında en son şirket haberleri Antik Çin neden ahşap binaları severdi?

Antik Çin neden ahşap binaları severdi?

Bazı insanlar, antik Çin'in batı mimarisini, özellikle kubbeleri inşa etme yeteneğine sahip olmadığını söylüyor.Örneğin Batıdaki ünlü Pantheon, Çiçeklerin Leydisi Katedrali, Aziz Petrus Katedrali vb.Bu yapıların özelliklerinden biri, içeriden bakıldığında görkemli ve bunaltıcı olan büyük bir kubbeye sahip olmalarıdır.Bu tür kubbeleri inşa etmek için gereken mekanik ve teknoloji nedeniyle.

hakkında en son şirket haberleri Antik Çin neden ahşap binaları severdi?  0

Antik Çin mimarisi açısından, bu tür mimari nispeten azdır, o kadar çok insan antik Çin'in mekaniği olmadığını düşünür, bu yüzden böyle büyük kubbeli bir bina inşa edemezdi.Cevap gerçekten öyle mi?Önce eski Çin halkının neden taş mimariye meraklı olmadığını anlayalım.

hakkında en son şirket haberleri Antik Çin neden ahşap binaları severdi?  1

Birincisi, inşa etme zamanıdır.İnşaat açısından, ahşap binaları inşa etmek taştan daha kolaydır.Büyük taş binaların inşası genellikle yüzlerce yıl alır ve eski Çin hanedanlarının böyle bir saray inşa etmek için fazla zamanları yoktu.Taşın toplanmasından ve ardından işleme ve nakliyeden, insan gücü ve malzeme kaynaklarının maliyeti sadece daha fazla olacaktır.Bu nedenle duvarlarda genellikle çeşitli mağaralar ve duvar kabartmaları gibi taş yapılar kullanılmaktadır.Ve taş mimarisi oymacılar için çok zordur, bu yüzden oymacılar bulmak çok zordur.Ancak ahşap yapı oymacılarının üretimi daha kolaydır.

hakkında en son şirket haberleri Antik Çin neden ahşap binaları severdi?  2

İkincisi havalandırma ve ısı dağılımıdır.Batıdaki taş binalar savunma amaçlıdır, bu nedenle nispeten kapalıdırlar.Havalandırma açısından, ahşap binaların havalandırma kapasitesi daha güçlüdür ve ısı dağılımı daha hızlıdır.Bunlara ek olarak, ahşap yapılar daha yüksek oranda yontulmuş ve daha karmaşıktır.Eşsiz yapı ile birleştiğinde, Çin ahşap binaları dünya mimarlık tarihinde daha da parlaktır.

hakkında en son şirket haberleri Antik Çin neden ahşap binaları severdi?  3

Sonuncusu ise depremlerin zararlarına karşı direnmektir.Taş binalar nispeten sert yapılardır.Depremlere karşı savunma yaparken, genellikle çatlaklar veya çökmeler meydana gelir ve bu da onarımı daha da zorlaştırır.Ahşap binaların belirli bir sismik performansı vardır.Eskiler uzun zamandır, ister onarım ister depreme dayanıklılık olsun, aynı zamanda uyarlanabilirlik olsun, ahşap binaların belirli avantajları olduğunu anlamışlardır.Tabii deprem seviyesi yeterli değilse taş binaların da avantajları var.

 

Sorgunuzu doğrudan bize gönderin

Gizlilik Politikası Çin İyi Kalite Çin kil çatı kiremitleri Tedarikçi. telif hakkı © 2022-2024 chineserooftile.com . Her hakkı saklıdır.