Mesaj gönder
Haberler
Ev > Haberler > Company news about Arkaize mimari tasarım hangi yönlerden ilerleyebilir?
Etkinlikler
Bize Ulaşın
86-379-63262958
Şimdi İletişime Geçin

Arkaize mimari tasarım hangi yönlerden ilerleyebilir?

2022-07-07

hakkında en son şirket haberleri Arkaize mimari tasarım hangi yönlerden ilerleyebilir?

Arkaize mimari tasarım hangi yönlerden ilerleyebilir?

Son yıllarda, Çin archaize mimarisi iyi gelişmiştir, archaize mimarisi sadece mimari formlarımızı çeşitlendirmekle kalmaz, aynı zamanda Çin kültürünün özelliklerini de yansıtır, eşsiz cazibesi insanlar tarafından yeniden incelenir, archaize mimari tasarımı yavaş yavaş olmuştur. tüm mimarlık alanında dikkat ve araştırma odağı.

hakkında en son şirket haberleri Arkaize mimari tasarım hangi yönlerden ilerleyebilir?  0

Şimdilik, katı bir kurallar sistemi olmadan Çin tarzı antik binaların tasarımı, çünkü kendisi belirli bir mimari form sınıflandırmasından ziyade bir tür tasarım konseptidir, bu nedenle antik binaların tasarımında, temel veya temel teori. Ortak mimari tasarımı takip edin ve genel olarak antik binaların özellikleriyle birleştiğinde, aşağıdaki çeşitli yönlerden olabilir.

1. Genel tasarım
Mimari yerleşim, archaize mimarisinin genel tasarımındaki ilk adımdır.Genel olarak, bahçe düzeni ve aks düzeni iki şekilde benimsenebilir.

hakkında en son şirket haberleri Arkaize mimari tasarım hangi yönlerden ilerleyebilir?  1

2. Detay tasarımı
Binanın temel yerleşim planı tamamlandıktan sonra binanın detay tasarımına başlamak gerekir.Detay tasarımı, tüm bina görüntüsünü dolgun hale getirebilen arkaize mimari tasarımın ruhudur.Genel olarak, aşağıdaki yönler vardır:

1) Mimari form tasarımı
Sınıflandırma, geleneksel Çin mimarisi, ana kule pavyonu, tapınak, hastane vb. şeklinde belirgindi, mimari form tasarım adımı esas olarak Çin geleneksel mimarisinin ana formuna, antik binaların detay yapı tasarımına atıfta bulunuyor, çekirdeği organik. çeşitli geleneksel tasarım öğelerinin entegrasyonu, yine diğer öğelerin yüklenmesinde birincil bir tasarım formu oluşturur.Örneğin, binanın ana formu olarak "siheyuan" almaya karar verebiliriz, bu nedenle mimari tasarımda, avluyu binanın alt birimi olarak alacağız ve her alt bölüme tapınak, köşk ve diğer unsurları ekleyeceğiz. -birim.Böyle bir tasarım binamızı zengin gösteriyor ama bir çekirdeği de var.

2) Arkaize unsurlarının ve modern unsurların entegrasyonunu güçlendirmek
Ne de olsa, antik mimari antik mimari değildir, antik mimarinin modern kullanımda büyük sınırlamaları vardır, bu nedenle şimdi birçok antik mimari modern mimaride antik unsurlar yüklüdür, Pekin Batı Tren İstasyonu bu yönün bir örneğidir.Pekin Batı Tren İstasyonu tamamen modern bir binadır, ancak binanın çatısında Çin'in geleneksel sırlı çinilerini ve pavyonlarını özgünlükle benimser ve onu modern unsurların ve eski unsurların mükemmel bir entegrasyonunun tipik bir örneği haline getirir.Aynı zamanda, süsleme dekorasyonunda archaize unsuruna katılabilir, oyuk, oymalar, salon düzeni ve diğer formları archaize formunu yansıtmak için kullanabilir, aynı zamanda modern dekorasyonun lüksüne sahipti, görsel efekt çok iyi olacak.

3).Archaize yapı malzemelerinin tasarımı
Çin geleneksel binaları çoğunlukla tuğla ve ahşap yapı kullanır, bu da geleneksel Çin binalarının büyük bir sorunu, yani zayıf yangın direnci ve çürüme direnci, kısa hizmet ömrü ve büyük güvenlik riskleri olmasını sağlar.Öte yandan, modern ahşap kaynakları kısıtlıdır, ahşabın büyük ölçekli kullanımı ne ekonomik ne de çevre koruma sağlar, bu nedenle malzemenin tasarımı da archaize tasarımında çok önemli bir faktördür.Genel olarak konuşursak, beton döküm ile kolon yapabilir, ahşap levha kendi dışına sarılır, tekrar cila üzerine boyanır, ahşap kolonun görsel etkisini zaten tatmin eder, böylece tekrar ahşabı korur, yoğunluğu arttırır.

hakkında en son şirket haberleri Arkaize mimari tasarım hangi yönlerden ilerleyebilir?  2

 

Sorgunuzu doğrudan bize gönderin

Gizlilik Politikası Çin İyi Kalite Çin kil çatı kiremitleri Tedarikçi. telif hakkı © 2022-2024 chineserooftile.com . Her hakkı saklıdır.