Mesaj gönder
Haberler
Ev > Haberler > Company news about İnsanın Doğanın ayrılmaz bir parçası olduğu Teorisi Eski Çin Mimarlığında
Etkinlikler
Bize Ulaşın
86-379-63262958
Şimdi İletişime Geçin

İnsanın Doğanın ayrılmaz bir parçası olduğu Teorisi Eski Çin Mimarlığında

2023-09-14

hakkında en son şirket haberleri İnsanın Doğanın ayrılmaz bir parçası olduğu Teorisi Eski Çin Mimarlığında

"Çin mimarisinin büyük genel düzeni en yüksek seviyesine ulaştı.Doğa karşı derin bir alçakgönüllülük duygusuyla asil bir şiirsel atmosferi birleştirerek hiçbir kültürün geçemeyeceği organik bir kalıp oluşturur.Bu İngiliz bilim adamı Joseph Needham'ın Çin mimarisine yaptığı değerlendirme.Doğa ile insan arasındaki ilişki gibi., hem Konfüçyüsçü "Göklü İnsan Etkileşimi" hem de Taoist "Doğa Yasası" nda.

                           hakkında en son şirket haberleri İnsanın Doğanın ayrılmaz bir parçası olduğu Teorisi Eski Çin Mimarlığında  0

 

İnsanın doğanın ayrılmaz bir parçası olduğu teorisi binlerce yıldır Çin ulusunun temel ideolojisi ve manevi özü olmuştur.Gökyüzü ile insan arasındaki ilişkinin yakın bağlantısına ve bölünmezliğine atıfta bulunurDoğa ile uyum, Konfüçyüsçülük, Budizm ve Taoizm'in evrensel anlamıdır.

                          hakkında en son şirket haberleri İnsanın Doğanın ayrılmaz bir parçası olduğu Teorisi Eski Çin Mimarlığında  1

Batı mimarisinin tuğladan ve taştan yapıldığından farklı olarak, eski Çin mimarisi hammadde olarak ahşap kullanır.Eski Çin ahşap yapı mimarisi eşsizdir.Eski Çin'de altın, ahşap, su, ateş ve toprağın dünyayı oluşturan beş madde olduğuna inanılıyordu.Güçlü canlılığı simgeleyenEskiler ağaçların gökten yağmur ve çiğ taşıdığına, güneşe doğru büyüdüğüne ve toprağın beslediğine inanırdılar.Onlar Yin ve Yang'in birleşiminin ürünüdür., ve mimari için en iyi malzemeler.

                         hakkında en son şirket haberleri İnsanın Doğanın ayrılmaz bir parçası olduğu Teorisi Eski Çin Mimarlığında  2

Eski Çinliler mimarinin doğayı kullanıp dönüştürdüğüne inanıyordu.Bu yüzden..., antik insanlar inşaat malzemeleri seçiminde "İnsanın doğanın ayrılmaz bir parçası olduğu teorisinin" fikrinden etkilenmişlerdir.
Çeşitli mimari biçimleri de eski insanların doğayı koordine etmesinin sonucudur.Farklı coğrafi özelliklerin etkisi altında, farklı stillere sahip eski Çin mimarisi ortaya çıktı.

 

Sorgunuzu doğrudan bize gönderin

Gizlilik Politikası Çin İyi Kalite Çin kil çatı kiremitleri Tedarikçi. telif hakkı © 2022-2024 chineserooftile.com . Her hakkı saklıdır.