Mesaj gönder
Haberler
Ev > Haberler > Company news about Sırlı çiniler, eski Çin mimarisinde bir tercih
Etkinlikler
Bize Ulaşın
86-379-63262958
Şimdi İletişime Geçin

Sırlı çiniler, eski Çin mimarisinde bir tercih

2022-09-26

hakkında en son şirket haberleri Sırlı çiniler, eski Çin mimarisinde bir tercih

Sırlı karo, geleneksel bir Çin yapı malzemesidir.Yüksek kaliteli kil ile kalıplanır ve daha sonra fırınlanır.Yüzey sırlıdır.Sırın renkleri sarı, yeşil, siyah, mavi, mor vb. Görkemli ve dayanıklıdır.Sırlı çiniler daha çok saray tarzı geniş çatılı yapılarda ulusal renklerde kullanılmaktadır.Modelleme tasarımı ile avlu dekorasyonunda, eğime tesviyede ve çelik yapı projelerinde yaygın olarak kullanılan çiçekli pencere ve korkuluk gibi camlı ürünler yapılmıştır.

               hakkında en son şirket haberleri Sırlı çiniler, eski Çin mimarisinde bir tercih  0

Çin, Güney ve Kuzey Hanedanları kadar erken bir tarihte binalarda sırlı çinileri dekorasyon olarak kullandı.Yuan Hanedanlığı'nda saray binaları büyük ölçüde sırlı çini kullandı.Ming Mezarları ve Dokuz Ejderha Duvarları, sırlı çini mimarisi tarihinde başyapıtlardı.

                                hakkında en son şirket haberleri Sırlı çiniler, eski Çin mimarisinde bir tercih  1

Antik Çin tapınak binalarının çatı malzemeleri sırlı ve pişmiş toprak kiremitlere ayrılmıştır.Dokusu pürüzlü, su emmesi güçlü ve sızdırması kolay olan sıradan seramik karolara kumaş karolar da denir.Sırlı karonun sırlı tarafı pürüzsüz olduğundan ve suyu emmediğinden, iyi su geçirmezlik performansı ahşap yapının evini koruyabilir.

“Sır” kelimesi eski Hint dilinden türemiştir ve Çin'e Budist kültürüyle girmiştir.Orijinal temsili rengi maviydi.Modern zamanlarda maviye ek olarak, Liuli ayrıca kırmızı, beyaz, siyah, sarı, yeşil, camgöbeği ve diğer renkleri içerir.Çeşitli renklerde sırlanan ve daha yüksek sıcaklıklarda pişirilen sırlı karolara bu nedenle sırlı karo denir.

                     hakkında en son şirket haberleri Sırlı çiniler, eski Çin mimarisinde bir tercih  2

 

Sırlı çinilerin bin yılı aşkın bir süredir kullanımı Çin mimarisindeki statüsünü kanıtlamıştır.Şu anda, Luoyang Dannuo Bahçeleri'nin sırlı karoları tüm dünyaya, 15'ten fazla ülkeye ihraç edildi, sırlı karo teknolojisini ve kültürünü miras alma yolundayız.

Sorgunuzu doğrudan bize gönderin

Gizlilik Politikası Çin İyi Kalite Çin kil çatı kiremitleri Tedarikçi. telif hakkı © 2022-2024 chineserooftile.com . Her hakkı saklıdır.