Mesaj gönder
Haberler
Ev > Haberler > Company news about Çin Antik Mimarisinde Konfüçyüsçü Kültürel Unsurlar
Etkinlikler
Bize Ulaşın
86-379-63262958
Şimdi İletişime Geçin

Çin Antik Mimarisinde Konfüçyüsçü Kültürel Unsurlar

2023-03-06

hakkında en son şirket haberleri Çin Antik Mimarisinde Konfüçyüsçü Kültürel Unsurlar

Geleneksel Çin kültürünün önemli bir parçası olan Konfüçyüs kültürü, Çin'in eski binalarının inşaat sistemi üzerinde önemli bir etkiye sahiptir.Açıkça Çin antik mimari hiyerarşisinde, mimari estetik tasarım sisteminde, mimari inşaat sisteminin atalet düşüncesinde ve mimari inşaat teknolojisinin öğretim yöntemlerinde somutlaştırılmıştır.Şu anda, Çin mimari yapısında biçimcilik, karakteristiklerin eksikliği ve ince işlerin farkındalığı gibi bazı sorunlar var.Bu sorunları çözme sürecinde, Çin'in eski mimari yapı sistemindeki Konfüçyüsçü kültürel unsurlar ve bunların somutlaştırılması bize karşılık gelen aydınlanma sağlayabilir.

hakkında en son şirket haberleri Çin Antik Mimarisinde Konfüçyüsçü Kültürel Unsurlar  0

    

Kökleri derin geleneksel kültüre ve üstün mimari teknolojisine dayanan Çin antik mimarisi geniş ve derindir ve eşsiz ve dokunaklı cazibesi dünya mimarlık tarihinde çok önemli bir konuma sahiptir."Mimarlık katılaşmış bir tarihtir".Bir dereceye kadar, Çin antik mimarisi, Çin'in yoğunlaştırılmış bir tarihi kitabıdır.Çin antik mimarisi, geleneksel siyaset, ekonomi, kültür, felsefe, etik ve diğer kavramları yoğunlaştırdı ve Çin geleneksel kültürünün önemli bir parçası haline geldi.Mimari teknolojiyi yansıtırken, aslında geleneksel Çin kültürünü büyük ölçüde yansıtıyor.

hakkında en son şirket haberleri Çin Antik Mimarisinde Konfüçyüsçü Kültürel Unsurlar  1

Bu nedenle mimarlık, kültürün dışsal tezahürü ve kültürün derin çekirdeğinin yoğunlaştırılmış temsilidir.Mimarlık, kültürel ve tarihsel gelişim sürecini kaydeder ve kültür, mimarinin ruhu haline gelir.Çin'in geleneksel kültürünün önemli bir parçası olan Konfüçyüsçü kültür, Çin'in eski mimari yapı sistemi üzerinde önemli bir etkiye sahiptir ve Çin'in mimari yapısının gelişimi üzerinde büyük bir aydınlanma sağlar.

hakkında en son şirket haberleri Çin Antik Mimarisinde Konfüçyüsçü Kültürel Unsurlar  2

Konfüçyüs, insanların "hayırseverliğinin" "yakınlık" kapsamıyla sınırlı kalmaması gerektiğine, akrabalardan hükümdardan sıradan insanlara kadar toplumun tüm üyelerine genişletilmesi gerektiğine inanıyordu.Konfüçyüsçülüğe göre, "hayırseverliğin" bu öznel duygusal durumu da dışsallaştırılmalıdır, yani "hayırseverlik" insanların davranış normlarında somutlaştırılmalıdır ve en önemli norm feodal ataerkil sistemdir.Aslında, Çin'in eski bina inşa sistemi, Konfüçyüs kültürünün bina inşa sistemi üzerindeki derin etkisini yansıtan feodal ataerkil sistemi çok önemli ölçüde yansıtmıştır.

hakkında en son şirket haberleri Çin Antik Mimarisinde Konfüçyüsçü Kültürel Unsurlar  3

    Konfüçyüsçülük, Çin antik mimarisinin inşaat sistemi üzerinde derin bir etkiye sahip olmuştur.Çin antik mimarisinin gelişimi ve evrimi, Konfüçyüsçülüğün gerekliliklerine uygundur.Antik çağda sabit bir mimari sistem olmadığı gibi, mimarlıkla ilgili hiçbir kural ve yönetmelik oluşturulmamıştır.

    

    

Sorgunuzu doğrudan bize gönderin

Gizlilik Politikası Çin İyi Kalite Çin kil çatı kiremitleri Tedarikçi. telif hakkı © 2022-2024 chineserooftile.com . Her hakkı saklıdır.