Mesaj gönder
Haberler
Ev > Haberler > Company news about Çin Mimarisi
Etkinlikler
Bize Ulaşın
86-379-63262958
Şimdi İletişime Geçin

Çin Mimarisi

2022-09-21

hakkında en son şirket haberleri Çin Mimarisi

Çin, 2500 yıl öncesine Zhou Hanedanlığı'na kadar uzanan benzersiz ve uzun süredir devam eden bir mimari geleneğe sahiptir.Özelliklerinin ardındaki nedenleri ve Çin mimarisinin Çin kültürünü nasıl yansıttığını keşfedin.Antik çağlardan beri, Çinliler burada tanıtılan birkaç geleneksel bina inşa ettiler.

Eski zamanlardan beri Çinliler ahşap yapılar, sıkıştırılmış topraktan yapılmış binalar ve taş veya tuğladan yapılmış binalar kullanmışlardır.Bu yapıların her biri farklı özelliklere sahiptir.Hepsi sık sık depremlere, tayfunlara ve sellere dayanacak şekilde inşa edildi ve yeniden inşa edilmesi daha kolaydı.Yapılar, ayakta kalma ve yenileme kolaylığının yanı sıra toplumsal düzenin ve dinin yayılmasını yansıtmakta ve katkıda bulunmaktadır.

                            

•1.Kereste Yapımında Tercih.Çin kültürü, Sarı ve Yangtze Nehirleri boyunca ortaya çıktı.Bir su havzası ortamında, sismik aktivite ve sık sel baskınları, çoğu bina için yenilenebilir ve işlenebilir ahşap kullanma esnekliğini harekete geçirdi.

                          hakkında en son şirket haberleri Çin Mimarisi  1

•2.Ağır Sarkan Çatılar .Geleneksel ahşap binaların ayırt edici bir özelliği, geniş saçaklı ve hafifçe kalkık köşeli ağır kiremitli çatıdır.Ahşap binaları, ıslandığında daha hızlı çürüdüğü için binayı hava koşullarına karşı koruyan sarkan bir çatı ile kaplamanın önemli olduğu düşünülüyordu.Geniş saçaklar ayrıca yazın gölge sağlarken, kışın eğimli güneş ışığı odaya sıcaklık getirir.

                     hakkında en son şirket haberleri Çin Mimarisi  2

•3.Rammed Dünya Binaları.Hakka köylerinde ve aşiret birliklerinin saldırıya uğramak üzere olduğu diğer yerlerde insanlar tulou(土楼) inşa ediyor.Bu bileşiklerde, kalın, sıkıştırılmış toprak duvarlar, bazen duvar, penceresiz, iç konutları oluşturmak için bir daire oluşturur.

                     hakkında en son şirket haberleri Çin Mimarisi  3

Sorgunuzu doğrudan bize gönderin

Gizlilik Politikası Çin İyi Kalite Çin kil çatı kiremitleri Tedarikçi. telif hakkı © 2022-2024 chineserooftile.com . Her hakkı saklıdır.