Mesaj gönder
Haberler
Ev > Haberler > Company news about Çin Antik Binalarının Temel Kültürel Nitelikleri
Etkinlikler
Bize Ulaşın
86-379-63262958
Şimdi İletişime Geçin

Çin Antik Binalarının Temel Kültürel Nitelikleri

2022-11-25

hakkında en son şirket haberleri Çin Antik Binalarının Temel Kültürel Nitelikleri

Her şeyden önce ahşap çerçeve, eski Çin mimarisinin birincil özelliğidir: yani evin genişliğine ve derinliğine göre taş temeller yerleştirilir, ardından taş temeller üzerine sütunlar yerleştirilir ve ardından kirişler dikilir. kolonlarda yani kirişler ve kolonlar arasında “dört kiriş ve sekiz kolon” ​​bağlanmıştır.Kirişler ve kirişler, birbirini destekleyen ve birbirine dayanan çerçeveler, aşıklar ve merteklerle desteklenir.Çatı veya zeminin ağırlığı ahşap çerçeve ile desteklenip daha sonra kiriş çerçeve vasıtasıyla ahşap kolonlara iletilir ve ahşap kolonlar zemine iletilir, Ayrıca zıvana ve zıvana yapısı ve kova kemer teknolojisi kullanımı bu ahşap yapının dış kuvvetlere karşı koyma işlevine sahip olmasını sağlayarak karmaşık yapılı, sıkı teknolojiye sahip, sağlam ve sağlam yapılı, "ev çökmez" bir yapı formu haline getirir.

             hakkında en son şirket haberleri Çin Antik Binalarının Temel Kültürel Nitelikleri  0

 

İkincisi, ahşap karkas biçimine uygun olarak, eski yapılar bazı temel özellikleri oluşturmuştur:

1, binanın temeli.Platform tabanı zeminden daha yüksektir, neme ve yağmura karşı dayanıklıdır, bu da binanın prestijini yükseltip bozabilir.Bina ne kadar önemliyse, platform o kadar yüksek olacaktır.Dağınık platformlar yardımıyla bir araya getirilen tek katlı binalar, çok katlı bir köşkü andıran görkemli ve sarp büyük bir yapı görünümü oluşturuyor.

               hakkında en son şirket haberleri Çin Antik Binalarının Temel Kültürel Nitelikleri  1

2, kemer ve saçaklar.Eski binaların saçakları, yalnızca sıkıştırılmış toprak temeli, toprak duvarları ve çevredeki ahşap sütunları yağmur erozyonundan korumakla kalmaz, aynı zamanda evlerin seviyesini de yükseltir.Uzağa uzanan saçaklar köşeli parantezlerle gerçekleştirilir.Saçaklar ne kadar geniş olursa, o kadar fazla parantez katmanı olacaktır.Bir yapı bileşeni olan Dougong, yalnızca yapısal işlevlere sahip olmakla kalmaz, aynı zamanda güçlü bir dekoratif role de sahiptir.

                hakkında en son şirket haberleri Çin Antik Binalarının Temel Kültürel Nitelikleri  2

3, çeşitli şekillerde çatılar.Çatı şekli en sanatsal kısımdır.Ataerkil sistemde, binaların seviyesini ölçmek için de ana semboldür.Yüksekten alçağa sıralama Wudian Çatısı (庑殿顶), Xieshan Çatısı(歇山顶), Xuanshan Rof(悬山顶)ve Yingshan Çatısı(硬山顶) şeklindedir.Cunsheng çatısının çift saçağı, tek saçaklardan daha yüksektir.

                hakkında en son şirket haberleri Çin Antik Binalarının Temel Kültürel Nitelikleri  3

4, çatı mahya hayvanları ve petrol dekorasyon kültürü.Bazı büyük antik binaların sırtının her iki ucunda, ritüel sistemine göre ejderha, anka kuşu, aslan, Tianma, denizatı, aslan ejderhası, balık, ökse otu, boğa güreşi ve diğer hayvanlar yerleştirilmiştir.Ahşap yapılar neme ve korozyona karşı dayanıklıdır.Aynı zamanda estetik görünümü arttırmak için genellikle boyanır ve renkle süslenir.Mimari renkli resimlerin desenleri ve renkleri eski zamanlarda katı bir şekilde belirlenmişti.

                hakkında en son şirket haberleri Çin Antik Binalarının Temel Kültürel Nitelikleri  4

Sorgunuzu doğrudan bize gönderin

Gizlilik Politikası Çin İyi Kalite Çin kil çatı kiremitleri Tedarikçi. telif hakkı © 2022-2024 chineserooftile.com . Her hakkı saklıdır.