Mesaj gönder
Haberler
Ev > Haberler > Company news about Antik Çin aile atalarının tapınak binası
Etkinlikler
Bize Ulaşın
86-379-63262958
Şimdi İletişime Geçin

Antik Çin aile atalarının tapınak binası

2022-07-07

hakkında en son şirket haberleri Antik Çin aile atalarının tapınak binası

Antik Çin aile atalarının tapınak binası

Ata tapınağı, eski Çin'deki ailelerin toplanmasından ayrılamayan, aynı soyadına sahip bir tür aile tapınağıdır.
Çin'in eski feodal toplumunda aile kavramı oldukça derindi ve genellikle her köyde bir veya birkaç aile yaşıyordu.Çoğu, atalarına ibadet etmek için kendi tapınaklarını inşa etti.Bu tür tapınaklara genellikle "ata tapınakları" denir ve atalara ait tapınaklara, şube tapınaklarına ve aile tapınaklarına bölünebilir.

hakkında en son şirket haberleri Antik Çin aile atalarının tapınak binası  0

Antik çağda, atalara ait tapınakların inşası derecelerle sınırlıdır ve han halkının atalara ait salonlar inşa etmesine izin verilmez. Tapınakların çoğunda yüksek duvar kapıları, kapı kuleleri, kalça duvarları, ana salonlar, kalça çatılar ve ana salonun her iki tarafında kanatlı diğer binalar vardır. Avlu, ağaçlar ve çiçeklerle görkemli ve zariftir.

hakkında en son şirket haberleri Antik Çin aile atalarının tapınak binası  1

Antik atalara ait tapınağın işlevleri:

(1) Ailenin soyundan gelenlerin düğünleri, cenazeleri, doğum günleri ve törenleri olduğunda, akrabalar geniş ata salonunu etkinlikler için bir mekan olarak kullanırlar;

(2) Ataların tapınağı aynı zamanda ataların klan güçlerini kullandıkları yerdir.Klanlar klan kurallarını ihlal ederse, burada eğitilecek ve cezalandırılacaklar, hatta atalarının tapınağından atılacaklar.Bir anlamda ata tapınağı, feodal toplumun kalıntısı olan feodal ahlakın mahkemesidir, bu nedenle arzu edilmez.

(3) Atalara ait tapınak, ailelerin kültürel eğlenceleri ve konukları eğlendirmek gibi sosyal etkinlikleri düzenlemeleri için sosyal bir yer olarak da hizmet edebilir.

(4) Büyük ailenin atalarının salonu, klan üyelerinin çocuklarının burada okumaları için bir okulla bağlantılıdır. Ata tapınağının işlevi çok büyük olduğu için mimarisi oldukça zariftir.

 

hakkında en son şirket haberleri Antik Çin aile atalarının tapınak binası  2

Sorgunuzu doğrudan bize gönderin

Gizlilik Politikası Çin İyi Kalite Çin kil çatı kiremitleri Tedarikçi. telif hakkı © 2022-2024 chineserooftile.com . Her hakkı saklıdır.